BAŞ AĞRISINI ŞIP DİYE KESEN 7 ÇÖZÜM!!

2781998_çekiç-baş-ağrısı-turuncu-karikatür-beyaz-arka-plan

Baş ağrısı hepimizin en sık çektiği rahatsızlıktır. Çeşitli sebepleri olmakla birlikte en yaygın olanları stres,uykusuzluk,yüksek tansiyon,göz yorgunluğu (bilgisayar kullananlar için) ve sinüzit-migren gibi sebeplerdir. Teşhisi konmuş bir rahatsızlığınız varsa en doğrusu doktorunuzun verdiği ilacı kullanmaktır fakat bir rahatsızlığınız yoksa ve baş ağrısı durup dururken ortaya çıktıysa birkaç basit hareketle ağrınızı azaltabilir hatta yok edebilirsiniz. Ben de sıkça baş ağrısı çeken biri olarak bu metotları uyguluyorum zaman zaman ve faydasını görüyorum. Sizlere de denemenizi tavsiye ederim.

  • Yılların eskitemediği tülbentle başı bağlama hareketi aslında çok doğrudur. Başımız ağrıdığında beyne giden damarlar genişler ve tülbentle veya başka birşeyle sıkmak damarların genişlemesini azaltır ve ağrıyı hafifletir.
  • Elimizde organların çakra noktaları vardır. Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasındaki basınç bölgesine sıkıca bastığınızda baş ağrınızı hafifletir. Dayanabildiğiniz acı seviyesine kadar bastırmanızı öneririm.
  • Hareketsizlik, bilgisayar başında saatlerce durmak en çok ağrı yapan etkenlerdendir. Kasları esnettiğinizde ağrınız hafifleyecektir. Önce sağa sonra sola yavaşça başınızı çevirin Daha sonra öne ve arkaya. En sonda da başınızla sağa ve sola daireler çizerek hareketleri tamamlayın. Esneyen ve gevşeyen kaslar ağrıyı da etkileyecektir. Her bir hareketi 10’ar kere yapın.
  • İki kaşınızın ortasında bulunan çakra noktasına baş parmak, orta parmak ve işaret parmağınızla basınç uygulayıp ağrıyı yukarı ittirir gibi hareket ettirin parmaklarınızı.
  • Kulak arkanızdan ensenize doğru parmaklarınızla basınçlı bir ovma ve hareket ettirme işlemi yapın. Parmaklarınızla kulak arkanızdan başlayarak ensenize denk gelen kafatası kemiğinizi takip ederek bölgeyi rahatlatın.
  • Bitki çayı bulma şansınız varsa nane çayı,ıhlamur çayı ağrıyı giderir.
  • Muzun ağrı kesici etkisi vardır. Ağrınız olduğunda bir tane muz tüketin.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s