CANSIZ VE İFADESİZ GÖZLERİ CANLANDIRMANIN YOLU

2013-göz-makyajı-13

Gözler; yüzümüzün en ifade verici bölgesidir. Göz şekli ve göz çevresi ne kadar iyi durumda olursa dışarıya verdiğiniz ifade de o kadar canlı olur. Gözlerdeki cansızlık akımsız göz çevresiyle de birleşince genelde yorgun musun, hasta mısın, keyifsiz misin gibi sorular duyarız. Siz de bu sorulardan bıktıysanız gözlerinizi canlandırmak için bu küçük uygulamaları deneyebilir, gözlerinizi ve bakışlarınızı canlandırabilirsiniz.

  • Aşağı bakan göz şekliniz varsa (en sıkıntılı göz yapısı bence) günlük hayatta mutlaka göz kalemi veya eyeliner kullanın. Çekerken göz kapağı çizgisini takip etmeyin. Böyle yaparsanız gözlerinizin düşüklüğü daha da ortaya çıkar. Göz pınarından başlayıp ortaya kadar geldiğinizde kalemi yukarı doğru çekip şekillendirin. Böylece gözleriniz daha canlı ve şekli de daha güzel duracaktır.
  • Göz altınıza göz altı kapatıcısı uygulayıp aynı aydınlığı göz kapağı ve kaş altınıza da uygulayın. Daha canlı görüneceksiniz.
  • Doğal tonlarda göz farlarını yanınızdan ayırmayın. Göz kapağı ve biraz yukarısına doğru uygulayın fakat kaşınıza kadar tam getirmeyin.
  • Renkli kalemler, eyelinerlar kullanın. Gözleriniz canlansın.
  • Göz kapağınız çok düşükse ve yüzüne yorgun bir ifade veriyorsa estetik klinikleri göz kapağını yukarı kaldırıp ifadenizi canlandırabiliyor.
  • Dolgunlaştırıcı rimellerde mutlaka kullanın (pasteli öneririm).
  • Göz çevresi bakım kreminizi ihmal etmeyin. Geceleri yatmadan önce mutlaka kullanın.
  • Kaş gözle bir bütündür. Mutlaka uzmanından yüzünüze uygun bir kaş şekli vermesini isteyin. Yanlış kaş şekillendirmesi ifadenizi mahvedebilir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s