BEYAZLATICI DİŞ MACUNLARI ZARARLI MI ?

Diş-beyazlatma-ile-ilgili-fotograf-UzmanTedavi.net_

Türk insanının genel diş profilinin çok iyi olduğu söylenemez. Dişlerimiz gerçekten bakımsız ve nüfusun neredeyse yarısı hiç dişçiye gitmemiş hayatında. En yaygın diş sorunlarımızdan biri de sararmış dişler. Sigara, çay-kahve gibi alışkanlıklar dişleri en çok sarartan şeylerdir. Fırçalama alışkanlığımızın olmaması da dişlerin beyazlığını zamanla kaybetmesine yol açıyor. Peki kullandığımız beyazlatıcı diş macunları sağlıklı mı ? Veya fayda ediyor mu?

Beyazlatıcı diş macunları içerdikleri kaolin ve silika gibi aşındırıcı maddeler içerdiğinden diş minesine zarar verir. Bu maddeler dişi beyazlatmak için diş yüzeyini aşındırdığından macun seçerken mümkün oldukça az beyazlatıcı madde içeren macunları seçmek gerekiyor.

Ne kadar bastırırsak o kadar iyi temizlenir düşüncesi de yanlıştır. Sert fırçalamak diş minesinde fırça çürüğü denilen yapılara sebep olabilir.

Karbonat ve tuz, iri granüllü maddeler olduğu için dişin mine tabakalarını çizer ve aşındırır. Bunun sonucunda dişler parlaklığını kaybeder ve yiyip içtiğimiz besinlerle, dişler daha kısa zamanda doğal rengini kaybeder.

Daha temiz dişler için fırçanızı ve macunu sulandırmadan kullanın. Ağız içindeki ıslaklık macunu köpürtmeye yeter. Fırça ne kadar çok ıslanırsa temizleme gücü o kadar azalır.

D

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s