DEFORME OLAN MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL KULLANILABİLİR HALE GETİRİLİR?

Bright-Broken-Blush-660x330

Makyaj malzemelerimize her ne kadar gözümüz gibi baksak da bazen istemediğimiz halde malzemelerimiz deforme olabiliyor. Ancak bizler malzemelerimizi sonuna kadar kullanmayı severiz, hemen çöpe atmaya içimiz el vermez 🙂 Bu bazen biten bir ruj olur bazen de kurumuş bir rimel.. Tavsiyelerimize bir göz atın derim 😉

  • Sürmeye elverişli olmayan, kutusunun içinde kalan ama henüz yenisi almaya fırsat bulamadığınız rujunuzu ruj fırçasıyla bir süre daha sürmeye devam edebilirsiniz. Fırça kutunun derinlerine kadar inebileceği için bir süre daha rujunuzu kullanabilirsiniz.
  • Kuruyan rimelinizi hemen çöpe atmayın. Kaynar su dolu bir bardak veya kapta rimelinizi biraz bekletirseniz, kutusu içinde kuruyan rimel çözülerek kullanılmaya elverişli hale gelecektir.
  • Kuruyan ojeleriniz için de kaynar su yöntemini uygulayabilirsiniz. Ayrıca ojenizin kapağı donmuş ve açılmıyorsa şişeyi ters çevirip kaynar suya bıraktığınızda şişe açılacaktır.
  • Pudranız veya allığınız yanlışlıkla düştü ve paramparça oldu! O kadar da para vermiştiniz..Parçalanan pudranızın ya da allığınızın çantanızda dağılıp dökülmesini istemiyorsanız üzerine kapak niyetine bir parça yağlı kağıt koyup kapağını kapatın. Kağıdı birkaç kez katlayıp kapağını kapatırsanız tozların dağılıp dökülmesini biraz olsun önlemiş olursunuz. Kağıdın üstüne de pudra süngerini koyabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem de kırılan allık, far, pudra gibi tozları bir kapta iyice ezip biraz alkol damlatarak karıştırmak ve karışımı kabına geri koymaktır.
  • Far fırçanız far renkleriyle kirlendiyse ve temizleme imkanınız yoksa kirli fırçayı yüz pudranıza batırırsanız pudra fırçayla süreceğiniz far arasında tampon görevi görecektir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s